15.03.2024

Otwieramy wiosnę z DJ Viką we Włocławku!

W piątek 22. marca odbyła się międzypokoleniowa potańcówka, którą poprowadziła najstarsza DJ-ka w Polsce — DJ Vika.

Najstarsza DJ-ka w Polsce, a może i na świecie. Rocznik 1938. Z wykształcenia pedagożka, pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą, przez wiele lat była dyrektorką zakładu poprawczego. Po przejściu na emeryturę włączyła się w działalność na rzecz seniorów. Gra zarówno na potańcówkach międzypokoleniowych, jak i w najmodniejszych młodzieżowych klubach – zawsze do rana i na obcasach. Przełamuje stereotypy swoim ubiorem, zachowaniem, stylem bycia. Powtarza, że wiek to tylko liczba, a starości nie zamierza spędzić, siedząc jak pelargonia w oknie. Jest wrażliwa na potrzeby tych, których głos jest mniej słyszalny. Dlatego nigdy nie odmawia, gdy pojawia się okazja do wsparcia osób starszych, niepełnosprawnych, LGBTQ+. Mieszka na warszawskiej Ochocie z kotem Dudusiem.

DJ VIKA – thank yoU za to niesamowite spotkanie 🤩

Za tę energię, ciepło, za to, że porwałaś tłumy 💃🏼 🪩 🕺🏾Mamy nadzieję, że to nie nasze ostatnie spotkanie 😉 Jak bawiliśmy się pierwszego dnia wiosny? Zobaczcie sami.

POTAŃCÓWKA, godz. 13.00 w Centrum Handlowym WZORCOWNIA

Pokaz filmu VIKA!, godz. 17.00 w klubie STARA REMIZA, ul. Żabia 8

O filmie:
84-letnia DJ Vika jest gwiazdą klubów muzycznych w całej Polsce – gra zawsze do białego rana i na obcasach.
Charyzmatyczna didżejka otacza się młodymi ludźmi, powtarzając sobie, że wiek to tylko liczba, a starości nie zamierza spędzić siedząc jak pelargonia w oknie. Jest prawdziwym kolorowym ptakiem. Jednak kiedy jej zdrowie zaczyna szwankować, Vika dostrzega swoje przemijanie. Czy odnajdzie sens w dzieleniu się radością życia z innymi seniorami, motywowaniu ich do działania i pokonywania samotności?
„Vika!” to niesamowita podróż, od radości po wzruszenie. Inspirujący portret kobiety, która zamierza celebrować życie do samego końca!

Spotkanie z DJ VIKĄ, godz. 18.30 w Centrum Wsparcia Społecznego, ul. Piekarska 25

Wstęp na film oraz spotkanie autorskie jest bezpłatny! Limitowane wejściówki do odbioru w Centrum Wsparcia Społecznego przy ul. Piekarskiej 25

Organizator: Fundacja We are for U
Partner Główny: Województwo Kujawsko-Pomorskie
Partner: Centrum Kultury Browar B. oraz Centrum Wsparcia Społecznego

Wydarzenie “Otwieramy wiosnę z DJ Vika we Włocławku” jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

https://kujawsko-pomorskie.pl/

Udostępnij