08.02.2024

WŁOwimy Talenty 2

Z myślą o utalentowanych osobach, które chcą rozwijać swoją pasję i promować swój talent w mediach społecznościowych stworzyliśmy konkurs WŁOwimy Talenty. Aby dostać się do finałowej Gali, uczestnicy musieli przejść trzy etapy:

1 etap – Casting online
Przeznaczony był dla osób, które w ciekawy sposób zaprezentują swoją pasję w formie nagrania video. Talenty mogły być prezentowane np. poprzez śpiew, taniec, prezentację umiejętności grania na instrumencie, pokazu umiejętności gry aktorskiej, recytacji, prezentacji umiejętności sportowych i akrobatycznych oraz innych pokazów. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń (ponad 200) Jury zaprosiło do dalszego etapu 72. najlepszych.

2 etap – Casting stacjonarny
13 października w Centrum Kultury Browar B we Włocławku odbył się casting stacjonarny. Prezentacje oceniali Jurorzy w składzie:

Michał „Majkel” Kalcowski – wszechstronny tancerz. Uczestnik 9. edycji programu You Can Dance. Wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy. Tańczy na scenie i w teledyskach z największymi gwiazdami m.in. DODA, CLEO, Justyna Steczkowska.

nita – wokalistka, kompozytorka oraz wyjątkowa osobowość sceniczna. Utwór “Wars” dotarł już do 2 milionów słuchaczy. Jej premierowy album “NITKI” bije rekordy słuchalności. Dzięki niemu pojawiła się na Billboardach Times Square.

Nick Sinckler – ma eksperckie doświadczenie wokalne, pisze piosenki, koncertuje, bierze udział w programach rozrywkowych. Jego muzyczna kariera rozpoczęła się w Nowym Jorku. Jego głos słyszymy w intro “The Voice of Poland”. Tej jesieni rozpoczął swoją przygodę jako uczestnik 19. edycji programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

36. półfinalistów przeszło do kolejnego etapu, czyli Talent Competition

3 etap – Talent Competition & Głosowanie
Nowością w tegorocznej edycji było Talent Competition, czyli półfinał konkursu, podczas którego uczestnicy w trzydniowych zmaganiach wzięli udział w bezpłatnych warsztatach, zamieszkali w jednym domu, wzięli udział w zajęciach integracyjnych i motywacyjnych. Organizator konkursu Fundacja We are for U, która na co dzień wspiera utalentowane osoby zaprosiła najlepszych ekspertów. Warsztaty dla półfinalistów poprowadzili m.in. Elżbieta Zapendowska (niekwestionowany autorytet polskiej sceny muzycznej, specjalistka od emisji głosu, interpretacji polskiej piosenki, krytyczka muzyczna, a także osobowość telewizyjna), Robert Jarek (prezenter, konferansjer, aktor, showman. ma za sobą ponad 1500 wystąpień publicznych), Tomasz Nakielski (tancerz i ogólnopolskiej sławy choreograf. Posiada ogromny warsztat taneczny. Na jednej scenie występował m.in z: Julią Wieniawą, Beatą Kozidrak, Justyną Steczkowską).

4 etap – Gala Finałowa

16 listopada Centrum Kultury Browar B. we Włocławku zamieniło się w magiczną przestrzeń pełną talentów i pasji. Galę poprowadziła Patricia Kazadi – piosenkarka, aktorka, wyjątkowa osobowość telewizyjna, której produkcje takie jak: “Taniec z Gwiazdami”, “You Can Dance – Po prostu tańcz!”, “Szansa na sukces” są bardzo dobrze znane.

W kategorii „Taniec”, serca jurorów skradła pochodząca z Bydgoszczy Aleksandra Szałowicz. Autorska choreografia, dedykowana niedawno utraconej bliskiej osobie, sprawiła, że widownia na trzy minuty zamilkła. Zaraz po jej występie Nick Sinckler powiedział „To jest występ na miarę finału!”.

Z kolei spośród muzyków na szczycie podium stanęła Beata Szewczyk. Dwudziestolatka, która swoją przyszłość wiąże z produkcją muzyczną, wykonała utwór Olivii Rodrigo „Can’t catch me now” — korzystając z techniki loopowania i grając na pianinie i gitarze, niejako wyprodukowała tę piosenkę w swojej wersji na żywo przed publicznością.

To również Beata Szewczyk została zdobywczynią nagrody specjalnej, więc to ją zobaczymy w 2024 roku na koncercie w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W kategorii „Talent Internautów”, zdobywając ponad 500 głosów, konkurencję pokonała Nikola Chmiel — młoda dziewczyna tańcząca już od 6. roku życia, której marzeniem jest pojawianie się na największych scenach.

Co nas cieszy najbardziej?

🚀finaliści aktywnie rozwijają swoje umiejętności, zwyciężczyni nagrody głównej w kategorii muzyka, Beata Szewczyk zagrała jako support Nity na finałowym koncercie trasy „nitki”, Łucja Galczak (II miejsce w tej samej kategorii) wydała swój debiutancki singiel. Jego produkcją zajął się Andrzej Woźniak (kompozytor współpracujący m.in. z Andrzejem Piasecznym czy Kasią Kowalską).,

🚀po raz pierwszy zrealizowaliśmy Talent Competition, warsztaty przeprowadziła m.in. Elżbieta Zapendowska a Galę poprowadziła Patricia Kazadi,

🚀 informacje dotarły do 2 707 557 odbiorców (sami w to nie mogliśmy uwierzyć),

🚀 a program uzyskał aż 4 542 229 + odsłon (Wirtualna Polska, Grupa RMF Maxx, Music Box, sm WŁOwimy Talenty),

🚀 w realizację zaangażowało się ponad 45 wolontariuszy, przedstawiciele samorządu, świata kultury i biznesu.


#WŁOwimyTalenty…. i to dopiero początek! 🚀

Udostępnij