Z myślą o utalentowanych osobach, które chcą rozwijać swoją pasję i promować swój talent w mediach społecznościowych stworzyliśmy konkurs WŁOwimy Talenty.  Aby dostać się do finałowej Gali, uczestnicy musieli przejść trzy etapy:

1 etap – Casting online
Przeznaczony był dla osób, które w ciekawy sposób zaprezentują swoją pasję w formie nagrania video. Talenty mogły być prezentowane np. poprzez śpiew, taniec, prezentację umiejętności grania na instrumencie, pokazu umiejętności gry aktorskiej, recytacji, prezentacji umiejętności sportowych i akrobatycznych oraz innych pokazów. Spośród wszystkich nadesłanych filmików (ponad 100) Jury zaprosiło do dalszego etapu najlepsze zgłoszenia.

2 etap – Casting stacjonarny
12. października w Centrum Kultury Browar B we Włocławku odbył się casting stacjonarny. Prezentacje oceniali Jurorzy w składzie:
Majkel Kalcowski (Przewodniczący Jury, tancerz, choreograf, Finalista 9. edycji ,,You Can Dance – Po prostu tańcz!”, przedstawiciel Fundacji),
Beata Krajewska (menedżer i animatorka kultury z 30 letnim doświadczeniem, organizatorka ogólnopolskich turniejów tańca, przeglądów i konkursów wokalnych, koncertów i imprez plenerowych),
Piotr Stocki  (dyrygent, wokalista, instruktor śpiewu, artystycznie i zawodowo związany z CK Browar B. we Włocławku).  

Biorąc pod uwagę wysoki poziom artystyczny Jury zdecydowało się na wybór 11 finalistów oraz przeprowadzenie dodatkowego konkursu w formie głosowania internautów celem wyboru dodatkowego 12. finalisty. W ciągu 48 godzin posty konkursowe miały ponad 42 800 wyświetleń w Internecie. Osoba z największą ilością polubień postu konkursowego przeszła do ostatniego etapu, czyli finałowego wydarzenia

3 etap – Gala Finałowa WŁOwimy Talenty
19. października drzwi Centrum Kultury Browar B. we Włocławku otworzyły się nie tylko dla finalistów, ale także dla przyjaciół, rodzin, mieszkańców Włocławka i wszystkich zainteresowanych. 

12. finalistów zaprezentowało swój talent przed publicznością oraz Jury w składzie:
 🚀 Michał Kalcowski – tancerz, choreograf, Finalista 9. edycji programu ,,You Can Dance – Po prostu tańcz!”,
🚀 Adam Fidusiewicz – aktor, od ponad 25. lat pojawiający się w popularnych produkcjach filmowych takich jak np., “FBI: International , “Jack Ryan” czy  ,,Na Wspólnej”,
🚀 Saszan – wpływowa wokalistka oraz influencerka, w sieci obserwuje ją blisko milion internautów, a jej album “RSP” dotarł na 2. miejsce polskiej listy przebojów.

Oprócz emocji, które zapewnili nam finaliści, nie zabrakło atrakcji w postaci występów:
👉🏻 Saszan, czyli Gościa specjalnego! Saszan rozgrzała publiczność autorskimi singlami takimi jak m.in.: “Ready”, “Shakira Shakira (Kto jak nie ja)” oraz ,,Wybrałam”, 
👉🏻 Filipa Sterniuka, młodego wokalisty oraz uczestnika 12. edycji “The Voice of Poland”, który zaprezentował na scenie m. in. debiutancki singiel “daj mi chwilę”, który w poprzednich miesiącach nasza Fundacja wspierała promocyjnie.
👉🏻 Arkadiusza Borzdyńskiego, finalisty programu “Szansa na sukces”, muzyka, choreografa, tancerza i aktora. 

Galę WŁOwimy Talenty rozkręcili: Redbull, Góralki, Event 24 oraz SanGaz Włocławek. 

Nagroda Grand Prix powędrowała do Estery Kmiecik, która otrzymała występ na Dniach Włocławka w 2023 r. oraz 4 godziny indywidualnych warsztatów ze specjalistą danej pasji o wartości 600,00 zł. Warsztaty zostaną zrealizowane do końca 2022 roku.

I miejsce – Zuzanna Wiśniewska otrzymała wsparcie merytoryczne Fundacji przez okres trzech miesięcy, dwuosobowy voucher na dowolne wydarzenie Centrum Kultury ,,Browar B” do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy oraz kartę podarunkową o wartości 500,00 zł do wykorzystania w centrum handlowym Wzorcownia Włocławek.

II miejsce – Dominika dot. Borkowska otrzymała wsparcie merytoryczne Fundacji przez okres dwóch miesięcy, dwuosobowy voucher na dowolne wydarzenie Centrum Kultury ,,Browar B” do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy oraz kartę podarunkową o wartości 300,00 zł do wykorzystania w centrum handlowym Wzorcownia Włocławek.

 III miejsce – Luiza Kalita otrzymała wsparcie merytoryczne przez okres jednego miesiąca, dwuosobowy voucher na dowolne wydarzenie Centrum Kultury ,,Browar B” do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy oraz kartę podarunkową o wartości 200,00 zł do wykorzystania w centrum handlowym Wzorcownia Włocławek.

Jury wyróżniło również Nikolę Kucińską, która również otrzymała miesięczne wsparcie związane z promocją talentu w sieci.

Wszyscy finaliści otrzymali upominki przygotowane przez partnerów WŁOwimy Talenty.

Projekt WŁOwimy Talenty jest współfinansowany przez Gminę Miasto Włocławek oraz dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski

🙌🏻 Partner Główny: Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku

🙌🏻 Partnerzy Gali: Renex, Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, REJS na Przystani.

🙌🏻 Patronat medialny: RMF MAXX, Dzień Dobry Włocławek.

🙌🏻Partnerzy Wspierający: Wzorcownia, Instal Projekt, Geberit, Góralki, Event, Saniko, Garage Hotel, Varsztatovnia, Sangaz Włocławek oraz Red Bull.

#WŁOwimyTalenty…. i to dopiero początek! 🚀

Całą galerię z finałowej Gali zobaczysz klikając tutaj! 
Całą galerię z castingu stacjonarnego zobaczysz klikając tutaj!

Udostęnij